Podzim je tady, a s ním nás čekají nezbytné práce na zahradě, kolem domu a uložení k zimnímu spánku. Pokud jste majitelem venkovního bazénu, nezapomeňte se před příchodem zimy o něj řádně postarat. Dnes si řekneme pár správných postupů pro zazimování. Jeden z nich je správné načasování doby. Vhodná doba bývá obvykle když teploty dosáhnou hranice kolem 10 stupňů Celsia. Pokud zazimujete bazén příliš brzo a voda v něm bude ještě teplá, je dost pravděpodobné, že přispějete k tvorbě a výskytu usazenin a bakterií. Druhým pravidlem bývá použití vodního vysavače.
S ním je dobré vyčistit všechny stěny i dno bazénu, aby v něm nezůstávaly žádné nečistoty. Třetí radou je vypouštění vody z bazénu. Není nutné vodu z bazénu vždy vypouštět úplně. Bazén, který nemá fólii, je možný vypustit jen ze dvou třetin. Pokud máte klasický plastový bazén, bude nutné jej vypustit celý, umýt, složit a na zimu schovat. Pokud máte filtrační jednotku, která není napevno přidělaná k bazénu, určitě je dobré ji odmontovat a na zimu schovat na suché místo. Samozřejmostí je vyčištění filtrace. To samé platí také o příslušenství, například odpojením hadic, které by mráz mohl poškodit.
Veškeré doplňky k bazénu rovněž ukliďte, jako jsou například schůdky. Jestliže jste se rozhodli bazén na zimu celý nevypouštět, použijte bazénovou chemii, která pomůže vodu zakonzervovat. Zamezí se tak tvorbě řas a plísní přes zimu. Myslete ale také na to, že pokud vodu v bazénu necháte, vytvoří se led na hladině a může narušit jeho strukturu stěn. Proto je dobré použít speciálních plováků, které zamezí tvorbě ledu. Postačí vám k tomu i obyčejné PET lahve. Další ochranou by mělo být přikrytí bazénu ochrannou plachtou. Ta zamezí tomu, aby do bazénu napadaly různé nečistoty. Zazimování bazénu Servisvirivychvan nebývá nijak složité a časově náročné. Pokud ho však odbydete, mohlo by dojít k závažnému poškození Vašeho bazénu. Je možné si také objednat servis a služby si nechat odborně udělat.