Kdo se vypraví do Českých Budějovic s úmyslem trávit zde dovolenou formou cykloturistiky, bude možná překvapen, kolik možností tamní krajina skýtá. Je tu k dispozici obrovské množství značených cyklotras a zároveň tras pro pěší turistiku, https://www.alpina.cz/horska-turistika/ mimochodem, víte o tom, že systém značení a obecná koncepce turistických tras je v tomto směru v naší zemi nejlepší na světě?
V každém případě, pokud se chcete vypravit na výlet a využít levného ubytování v Českých Budějovicích a okolí Penzion u Rudolfa, měli byste mít s sebou podrobnou turistickou mapu, a to nejen v rámci aplikace na mobilu, ale zejména v papírové podobě, protože papírová mapa vás nikdy nezklame, zatímco mobil může vypovědět službu kdykoli. Rozhodování, kam se na kolech z centra města vydat, nebudete mít snadné, protože krajina je nesmírně lákavá na projížďky všemi směry a vy si musíte zvolit jen některé z nich. Rádi vám však napovíme, abyste využili těch nejzajímavějších.
Doporučit bychom vám mohli například výlet od penzionu, situovaného na okraji městského parku Stromovka, směrem k Stecherovu mlýnu, do obce Homole, Vrábče a Křemže a následně do Holubova, odkud je zajímavý úsek k Třísovskému Hamru a ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Pokračovat byste mohli do Třísova, odkud je z osady Nad Vsí nádherný výhled na Českobudějovickou pánev. Další trasa by mohla vést do Krasetína a k dolní stanici lanovky na Kleť a odtud buď vystoupat vzhůru na vrchol, anebo sjet Javorovou cestou d Srnína a díle do Zlaté Koruny a pak do Českého Krumlova.
Pokud budete unaveni, není žádný problém naložit kola do vlakového vagónu jako spoluzavazadlo a dopravit se tímto způsobem zpět do Českých Budějovic. A následující den si můžete zvolit trasu méně náročnou, například na Třeboňsku, které je rovinaté, a kde jsou terény vhodné i pro malé děti. Anebo si zvolíte odpočinkový den a budete jej trávit v penzionu například ve vířivé lázni.